O mnie


Nazywam się Magda Stypińska-Cholewa, jestem instruktorem szkolenia psów, behawiorystą Centre of Applied Pet Ethology (COAPE), a także sędzią Stowarzyszenia Rally Obedience działającego w Polsce.

Psy zawsze były ważne w moim życiu, najpierw byłam po prostu ich właścicielem. Stały się w końcu inspiracją do zgłębiania metod szkoleniowych i pogłębiania relacji we wspólnym życiu. Systematycznie zatem pochłaniałam wiedzę na temat psiej psychiki, początkowo we własnym zakresie, z książek, publikacji, no i.... wpadłam!

Teraz z entuzjazmem poszukuję i wdrażam nowe rozwiązania, na podstawie doświadczenia oraz wiedzy, którą na bieżąco uaktualniam. Szkolenie psów to wyzwania, ponieważ każda psio-ludzka historia jest inna. Uwielbiam je podejmować, a pomaganie ludziom w rozwijaniu współpracy i rozwiązywaniu problemów w życiu z psami stanowi dla mnie ogromną satysfakcję. Największą wagę w pracy przywiązuję do relacji, która łączy psa i jego człowieka. Dla mnie podstawą w życiu człowieka z psem jest wzajemne zaufanie

Obecnie towarzyszą mi dwa psy - Norton, 8-letni wyżeł niemiecki krótkowłosy i Leon 9-cio miesięczny basset bleu de gascogne. Do niedawna była z nami także moja najlepsza przyjaciółka, Gaja (13-letnia yorkshire terrier), która pozostała w moim sercu, choć nie ma jej już z nami. Dzięki nim cały czas uczę się coraz więcej. A że codzienność z psem to także radość i świetna zabawa, pochłonęło nas tropienie użytkowe i posłuszeństwo "na luzie" (rally-o)!