Zapraszam do śledzenia psianaberiowego profilu na Facebook


Zapraszam do kontaktu w celu umówienia spotkań, także indywidualnych - telefonicznie, mailowo lub przez wiadomość na fb.


Psie przedszkole (dla psów w wieku od 2 do 5 m-ca życia


  • 04.10.2020 (niedziela), 8 spotkań praktycznych, 1 spotkanie teoretyczne, zajęcia w niedziele, spotkania od godz. 09.00 (szczegóły do ustalenia indywidualnie)

Cena 480 zł. Zaczynamy od spotkań indywidualnych.


Pies rodzinny - zrozumienie na co dzień (od 6 miesiąca życia, w dowolnym wieku)


  • 04.10.2020  (niedziela), 8 spotkań praktycznych, 1 spotkanie teoretyczne, zajęcia w niedziele, spotkania od godz. 11.00 (szczegóły do ustalenia indywidualnie)

Cena 590 zł. Zaczynamy od spotkań indywidualnych.


Posłuszeństwo "na luzie" - rally-o (dla psów w każdym wieku)


  • 04.10.2020 (niedziela), 8 spotkań praktycznych, zajęcia w niedziele, spotkania od godz. 13.00 (szczegóły do ustalenia indywidualnie)

Cena 490 zł. Zaczynamy od spotkań indywidualnych.


Tropienie użytkowe spotkanie wstępne dla początkujących - Mosina k. Poznania, 2-3.10.2020 (piątek, sobota) godz. 18.00

Zapraszam na wstępne spotkanie (teoria+praktyka) z cyklu zajęć w ramach tropienia użytkowego. Będziemy zajmować się i nasze psy szukaniem ludzi wykorzystując naturalne właściwości psiego nosa. Zajęcia są gwarancją świetnej zabawy, zdrowego "zmęczenia" psa oraz pogłębienia Waszej więzi i współpracy. Szczególnie zapraszam właścicieli z psami lękowymi - to jedna z niewielu aktywności, w której pies samodzielnie podejmuje decyzje. Dzięki temu staje się pewniejszy siebie i możemy pomagać mu przezwyciężać jego lęki. Jako behawiorystę, fascynuje mnie tropienie właśnie w tym kontekście. Cieszy mnie obserwowanie otwierania się na świat, oraz przemiany psów i ich ludzi dzięki tej aktywności.

W pierwszym dniu poznacie najważniejsze informacje teoretyczne związane z używaniem przez psy nosa oraz Waszą rolę, wykład będzie trwał ok. 2 godzin. Dla większego komfortu psów, na pierwsze tropy wyruszymy następnego dnia. Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania każdego psa na swój trening, będziemy spotykać się według ustalonego harmonogramu godzinowego. Na kolejnych treningach spotykamy się w ramach naszej psianaberiowej grupy w różnych miejscach, aby rozwijać psie nosy, Wasze umiejętności i spędzić przyjemnie czas. Zajęcia prowadzę ja, czyli Magda Stypińska-Cholewa, behawiorysta COAPE, instruktor szkolenia psów, właścicielka szkoły Psianaberia z Mosiny, dla opiekunów i ich psów. Największą uwagę w spotkaniach z ludźmi i psami przywiązuję do relacji, która ich łączy. Uczę się tropienia i aktualizuję wiedzę na ten temat od 2014 roku (więcej w zakładce: Gdzie się uczę?). Pomaganie ludziom w rozwijaniu współpracy i rozwiązywaniu problemów z psami stanowi dla mnie ogromną satysfakcję. Najwięcej radości doświadczam dzięki sprawianiu, aby porozumienie i zaufanie w psio-ludzkiej drużynie było coraz głębsze. Przywiązuję także ogromną wagę do odczytywania komunikatów, które psy przekazują ludziom i innym psom.

Szczegóły prześlę w wiadomości email w odpowiedzi na zgłoszenie.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: psianaberia@gmail.com. Cena spotkania: 100 zł (80 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii).
Limit miejsc: 6 osób z psami.


Jeśli masz pytania, zadzwoń


W celu zapisania się na szkolenie wyślij wiadomość email podając swoje dane (w tym numer telefonu), podstawowe informacje nt. psa (wiek, rasa, dotychczasowe szkolenia) oraz informację które szkolenie Cię interesuje. W odpowiedzi wyślę do Ciebie formularz z kilkoma pytaniami szczegółowymi. Przed zapisaniem się na zajęcia zapoznaj się z regulaminem zamieszczonym poniżej.


Regulamin udziału w zajęciach szkoleniowych w Psianaberii1. Na szkolenie należy zabrać aktualną książeczką zdrowia psa z potwierdzeniem wykonania niezbędnych szczepień oraz odrobaczenia.

2. Psy na zajęcia przyprowadzamy na smyczy oraz obroży lub w szelkach, nie używamy kolczatek, zacisków i półzacisków oraz smyczy automatycznych ze względu na wygodę psa oraz bezpieczeństwo innych czworonogów.

3. Na zajęcia przychodzimy punktualnie. Przed szkoleniem pies powinien pójść na spokojny spacer ok. 15-20 minutowy, aby ochłonął po przybyciu w nowe miejsce.

4. W trakcie szkolenia uczestnicy zajęć stosują się do zaleceń instruktora. Wskazane jest zadawanie pytań na bieżąco, jeśli pojawiają się wątpliwości.

5. Uczestnik szkolenia zobowiązuje się wykonywać zadane ćwiczenia po zajęciach oraz przynosić na zajęcia pomoce/rekwizyty wskazane przez instruktora.

6. Za ewentualnie szkody wyrządzone przez psa na terenie Western City Rio Grande oraz w innych miejscach w związku ze szkoleniem odpowiada jego właściciel.

7. Szkolenia odbywają się na ogrodzonym placu, jednak także na ogólnodostępnym terenie. Psianaberia nie gwarantuje zatem, że teren nie posiada zagrożeń chorobotwórczych, które mogą być groźne dla psów. Właściciel decyduje się na udział w szkoleniu na własną odpowiedzialność i rezygnuje z wnoszenia roszczeń w przypadku zachorowania lub nawet śmierci psa.

8. Na całym terenie Western City Rio Grande oraz w innych miejscach prowadzenia zajęć, właściciel sprząta po swoim psie.

9. Na zajęcia może przychodzić kilka osób z psem (np. rodzina, dzieci), jednak ważne aby osoba ćwicząca znała wcześniejszy przebieg zajęć.

10. Szkolenie może zostać odwołane ze względu na brak wystarczającej ilości uczestników. Psianaberia zwraca uiszczoną opłatę w całości.

11. Pojedyncze zajęcia mogą zostać odwołane z przyczyn atmosferycznych lub losowych. W takiej sytuacji ustalimy inny termin zajęć do odpracowania, dogodny dla wszystkich uczestników.

12. Uczestnik zajęć wyraża zgodę na publikację wizerunku swojego i psa w związku z uczestnictwem w szkoleniu. Może także odstąpić od wyrażenia zgody (do ustalenia podczas podpisywania regulaminu na pierwszym spotkaniu).

13. Opłata za kurs może zostać uregulowana przelewem, także na podstawie otrzymanej faktury (w terminie płatności w niej wskazanym) lub gotówką (najpóźniej na pierwszych zajęciach).