Zapraszam do śledzenia psianaberiowego profilu na Facebook


Zapraszam do kontaktu w celu umówienia spotkań indywidualnych, jeśli Twój pies nie jest gotowy na współpracę w towarzystwie innych psów - telefonicznie, mailowo lub przez wiadomość na fb.

Psie przedszkole (dla psów w wieku od 2 do 5 m-ca życia) - start cyklu nowych zajęć

  • 01.10.2022 (sobota), 7 spotkań - 6 praktycznych i 1 spotkanie teoretyczne on-line, zajęcia w soboty, spotkania od godz. 9.00 (szczegóły do ustalenia indywidualnie)

Cena 520 zł. Zaczynamy od spotkań indywidualnych. Formularz do zapisów: https://forms.gle/wxjEUTGwWHpzd5qG7


Tropienie dla początkujących

  • 7-8.10.2022 (piątek, sobota), wstęp do zabawy i treningów z tropieniem ludzi

Cena 120 zł (100 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii). Formularz do zapisów: https://forms.gle/h552nqKHd4QVUqru8


Aport dla każdego - zabawy z zostawaniem, przynoszeniem, szukaniem, mało z rzucaniem :)

  • 09.10.2022 (niedziela) i kolejne niedziele, można zapisać się na cykl 6 spotkań lub pojedyncze treningi. Zajęcia indywidualne lub jeśli pies jest gotowy, by ćwiczyć w rozpraszającym środowisku, to w towarzystwie innych psów (do 3 psów)

Cena 100 zł za pojedyncze spotkanie, 550 zł za cykl 6 spotkań (odpowiednio 90 zł i 500 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii). Formularz do zapisów: https://forms.gle/rYX7rhBALfqWGW7u9


Hoopers - aktywna współpraca - zabawy z zostawaniem, wysyłaniem, aktywnym pokonywaniem przeszkód :)

  • 09.10.2022 (niedziela) i kolejne niedziele, można zapisać się na cykl 6 spotkań lub pojedyncze treningi. Zajęcia indywidualne lub jeśli pies jest gotowy, by ćwiczyć w rozpraszającym środowisku, to w towarzystwie innych psów (do 3 psów)

Cena 100 zł za pojedyncze spotkanie, 550 zł za cykl 6 spotkań (odpowiednio 90 zł i 500 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii). Formularz do zapisów: https://forms.gle/rMgAmhrJSpJ3kroD6Spotkania socjalizacyjne dla psów w Mosiniedaty: 10-11.09.2022, 15-16.10.2022


Zapraszam na kolejne zajęcia, które pomagają psom i ludziom rozumieć komunikację miedzy psami i w relacji z człowiekiem. Spotkania są dedykowane parom/rodzinom psio-ludzkim, z którymi już się znamy. Jeśli się nie znamy, to zaproszę was na wcześniejsze spotkanie, abyśmy się poznali.

Będziemy rozwijać przede wszystkim:
- relację i pogłębianie zaufania pomiędzy opiekunem i psem,
- naukę odpowiadania na komunikaty wysyłane przez psa,
- naukę rozpoznawania emocji psa i wspierania go, gdy tego potrzebuje,
- strategie radzenia sobie z emocjami przez psa.

Na spotkanie zapraszam na przestronny ogrodzony plac z bezpieczną przestrzenią. Dzięki możliwości zachowania odległości, pozwalamy psom na wybór i nie wymuszamy wchodzenia w interakcje. Wcześniej ustalamy indywidualnie cel każdego ze spotkań. Na podstawie zgłoszeń, opracuję harmonogram spotkań.
O szczegółach poinformuję każdą osobę w mailu zwrotnym po przesłaniu zgłoszenia.

Zajęcia prowadzę ja, czyli Magda Stypińska-Cholewa, behawiorysta COAPE, instruktor szkolenia psów, właścicielka szkoły Psianaberia z Mosiny, dla opiekunów i ich psów. Największą uwagę w spotkaniach z ludźmi i psami przywiązuję do relacji, która ich łączy. Psią komunikacją interesuję się odkąd żyję z psami, jednak nauka z tego zakresu pochłonęła mnie szczególnie odkąd jest ze mną Norton, wyżeł niemiecki krótkowłosy. To on powoduje, że rozwijam umiejętności rozumienia, obserwacji i reakcji. Norton pomaga czasem psom w lepszym radzeniu sobie z emocjami i zrozumieniu komunikatów. Do wielu przemyśleń i wniosków skłaniają mnie Alexa Capra, Michele Minunno, Marina Garfagnoli i team Talking Dogs. Dzięki nim przywiązuję ogromną wagę do odczytywania komunikatów, które psy przekazują ludziom i innym psom.
Najwięcej zadowolenia przynosi mi sprawianie, aby porozumienie i zaufanie w psio-ludzkiej drużynie było coraz głębsze. A pomaganie ludziom w rozwijaniu współpracy i rozwiązywaniu problemów w życiu z psami stanowi dla mnie ogromną satysfakcję. Jestem także pasjonatką wykorzystywania naturalnych psich cech oraz rozwijania umiejętności, dlatego szczególną frajdę sprawiają mi zajęcia z angażowania psiego nosa oraz posłuszeństwa "na luzie" (rally-o). Dzięki nim opiekunowie zapewniają świetną zabawę i satysfakcję zarówno sobie, jak i swoim psom.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: psianaberia@gmail.com lub messengerem lub jeszcze inaczej, ważne żeby skutecznie. Cena spotkania: 150 zł (80 zł dla uczestników wcześniejszych zajęć socjalizacyjnych). Ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji o mnie, o tym gdzie się uczę:
http://www.psianaberia.pl/wwwpsianaberiakwalifikacjeJeśli masz pytania, zadzwoń


W celu zapisania się na szkolenie wyślij wiadomość email podając swoje dane (w tym numer telefonu), podstawowe informacje nt. psa (wiek, rasa, dotychczasowe szkolenia) oraz informację które szkolenie Cię interesuje. W odpowiedzi wyślę do Ciebie formularz z kilkoma pytaniami szczegółowymi. Przed zapisaniem się na zajęcia zapoznaj się z regulaminem zamieszczonym poniżej.


Regulamin udziału w zajęciach szkoleniowych w Psianaberii1. Na szkolenie należy zabrać aktualną książeczką zdrowia psa z potwierdzeniem wykonania niezbędnych szczepień oraz odrobaczenia.

2. Psy na zajęcia przyprowadzamy na smyczy oraz obroży lub w szelkach, nie używamy kolczatek, obroży zaciskowych, półzaciskowych oraz smyczy automatycznych - ze względu na wygodę psa oraz bezpieczeństwo innych czworonogów.

3. Na zajęcia przychodzimy punktualnie. Przed szkoleniem pies powinien pójść na spokojny spacer ok. 15-20 minutowy, aby ochłonął po przybyciu w nowe miejsce.

4. W trakcie szkolenia uczestnicy zajęć stosują się do zaleceń instruktora. Wskazane jest zadawanie pytań na bieżąco, jeśli pojawiają się wątpliwości.

5. Uczestnik szkolenia zobowiązuje się wykonywać zadane ćwiczenia po zajęciach oraz przynosić na zajęcia pomoce/rekwizyty wskazane przez instruktora.

6. Za ewentualnie szkody wyrządzone przez psa na terenie Rio Grande oraz w innych miejscach w związku ze szkoleniem odpowiada jego opiekun.

7. Szkolenia odbywają się na ogrodzonym placu, jednak także na ogólnodostępnym terenie. Psianaberia nie gwarantuje zatem, że teren nie posiada zagrożeń chorobotwórczych, które mogą być groźne dla psów. Właściciel decyduje się na udział w szkoleniu na własną odpowiedzialność i rezygnuje z wnoszenia roszczeń w przypadku zachorowania lub nawet śmierci psa.

8. Na całym terenie Rio Grande oraz w innych miejscach prowadzenia zajęć, właściciel sprząta po swoim psie.

9. Na zajęcia może przychodzić kilka osób z psem (np. rodzina, dzieci), jednak ważne aby osoba ćwicząca znała wcześniejszy przebieg zajęć.

10. Szkolenie może zostać odwołane ze względu na brak wystarczającej ilości uczestników. Psianaberia zwraca uiszczoną opłatę w całości.

11. Pojedyncze zajęcia mogą zostać odwołane z przyczyn atmosferycznych lub losowych. W takiej sytuacji ustalimy inny termin zajęć do odpracowania, dogodny dla wszystkich uczestników.

12. Uczestnik zajęć wyraża zgodę na publikację wizerunku swojego i psa w związku z uczestnictwem w szkoleniu. Może także odstąpić od wyrażenia zgody (do ustalenia na pierwszym spotkaniu).

13. Opłata za kurs może zostać uregulowana przelewem, także na podstawie otrzymanej faktury (w terminie płatności w niej wskazanym) lub gotówką (najpóźniej na pierwszych zajęciach).