Zapraszam do śledzenia psianaberiowego profilu na Facebook


Zapraszam do kontaktu w celu umówienia spotkań indywidualnych, jeśli Twój pies nie jest gotowy na współpracę w towarzystwie innych psów - telefonicznie, mailowo lub przez wiadomość na fb.

PSYwołanie - kurs przywołania - start cyklu nowych zajęć

  • 22.04.2022 (piątek), 5 spotkań, zajęcia w piątki lub soboty, spotkania od godz. 10.00 (szczegóły do ustalenia indywidualnie)

Cena 450 zł. Zaczynamy od spotkań indywidualnych.


Psie wtorki - zajęcia dla psów w grupie w różnych lokalizacjach

  • 26.04.2022 (wtorek), spotkania co wtorek w godzinach popołudniowych, bawimy się różnymi aktywnościami w różnych lokalizacjach

Cena 50 zł (40 zł dla stałych uczestników).


Tropienie dla początkujących

  • 29-30.04.2022 (piatek, sobota), wstęp do zabawy i treningów z tropieniem ludzi

Cena 120 zł (100 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii).


Aport dla każdego - zabawy z zostawaniem, przynoszeniem, szukaniem, mało z rzucaniem :)

  • 1.05.2022 (niedziela), 6 spotkań, po 2 wejścia indywidualne, a jeśli psy będą na to gotowe - zajęcia w grupie (do 3 psów)

Cena 550 zł (500 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii).


Hoopers - aktywna współpraca - zabawy z zostawaniem, wysyłaniem, aktywnym pokonywaniem przeszkód :)

  • 1.05.2022 (niedziela), 6 spotkań, po 2 wejścia indywidualne, a jeśli psy będą na to gotowe - zajęcia w grupie (do 3 psów)

Cena 550 zł (500 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii).


Rally-o posłuszeństwo na luzie - zadania we współpracy z psem, nauka zachowań

  • 1.05.2022 (niedziela), 6 spotkań, po 2 wejścia indywidualne, a jeśli psy będą na to gotowe - zajęcia w grupie (do 3 psów)

Cena 550 zł (500 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii).


Psie przedszkole (dla psów w wieku od 2 do 5 m-ca życia) - start cyklu nowych zajęć

  • 14.05.2022 (sobota), 7 spotkań - 6 praktycznych i 1 spotkanie teoretyczne on-line, zajęcia w soboty, spotkania od godz. 9.00 (szczegóły do ustalenia indywidualnie)

Cena 520 zł. Zaczynamy od spotkań indywidualnych. 


Spotkania socjalizacyjne dla psów w Mosiniedaty: 02-03.04.2022, 07-08.05.2022, 04-05.06.2022, 23-24.07.2022)


Zapraszam na kolejne zajęcia, które pomagają psom i ludziom rozumieć komunikację miedzy psami i w relacji z człowiekiem. Spotkania są dedykowane parom/rodzinom psio-ludzkim, z którymi już się znamy. Jeśli się nie znamy, to zaproszę was na wcześniejsze spotkanie, abyśmy się poznali.

Będziemy rozwijać przede wszystkim:
- relację i pogłębianie zaufania pomiędzy opiekunem i psem,
- naukę odpowiadania na komunikaty wysyłane przez psa,
- naukę rozpoznawania emocji psa i wspierania go, gdy tego potrzebuje,
- strategie radzenia sobie z emocjami przez psa.

Na spotkanie zapraszam na przestronny ogrodzony plac z bezpieczną przestrzenią. Dzięki możliwości zachowania odległości, pozwalamy psom na wybór i nie wymuszamy wchodzenia w interakcje. Wcześniej ustalamy indywidualnie cel każdego ze spotkań. Na podstawie zgłoszeń, opracuję harmonogram spotkań.
O szczegółach poinformuję każdą osobę w mailu zwrotnym po przesłaniu zgłoszenia.

Zajęcia prowadzę ja, czyli Magda Stypińska-Cholewa, behawiorysta COAPE, instruktor szkolenia psów, właścicielka szkoły Psianaberia z Mosiny, dla opiekunów i ich psów. Największą uwagę w spotkaniach z ludźmi i psami przywiązuję do relacji, która ich łączy. Psią komunikacją interesuję się odkąd żyję z psami, jednak nauka z tego zakresu pochłonęła mnie szczególnie odkąd jest ze mną Norton, wyżeł niemiecki krótkowłosy. To on powoduje, że rozwijam umiejętności rozumienia, obserwacji i reakcji. Norton pomaga czasem psom w lepszym radzeniu sobie z emocjami i zrozumieniu komunikatów. Do wielu przemyśleń i wniosków skłaniają mnie Alexa Capra, Michele Minunno, Marina Garfagnoli i team Talking Dogs. Dzięki nim przywiązuję ogromną wagę do odczytywania komunikatów, które psy przekazują ludziom i innym psom.
Najwięcej zadowolenia przynosi mi sprawianie, aby porozumienie i zaufanie w psio-ludzkiej drużynie było coraz głębsze. A pomaganie ludziom w rozwijaniu współpracy i rozwiązywaniu problemów w życiu z psami stanowi dla mnie ogromną satysfakcję. Jestem także pasjonatką wykorzystywania naturalnych psich cech oraz rozwijania umiejętności, dlatego szczególną frajdę sprawiają mi zajęcia z angażowania psiego nosa oraz posłuszeństwa "na luzie" (rally-o). Dzięki nim opiekunowie zapewniają świetną zabawę i satysfakcję zarówno sobie, jak i swoim psom.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: psianaberia@gmail.com lub messengerem lub jeszcze inaczej, ważne żeby skutecznie. Cena spotkania: 110 zł (80 zł dla uczestników wcześniejszych zajęć socjalizacyjnych). Ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji o mnie, o tym gdzie się uczę:
http://www.psianaberia.pl/wwwpsianaberiakwalifikacjeJeśli masz pytania, zadzwoń


W celu zapisania się na szkolenie wyślij wiadomość email podając swoje dane (w tym numer telefonu), podstawowe informacje nt. psa (wiek, rasa, dotychczasowe szkolenia) oraz informację które szkolenie Cię interesuje. W odpowiedzi wyślę do Ciebie formularz z kilkoma pytaniami szczegółowymi. Przed zapisaniem się na zajęcia zapoznaj się z regulaminem zamieszczonym poniżej.


Regulamin udziału w zajęciach szkoleniowych w Psianaberii1. Na szkolenie należy zabrać aktualną książeczką zdrowia psa z potwierdzeniem wykonania niezbędnych szczepień oraz odrobaczenia.

2. Psy na zajęcia przyprowadzamy na smyczy oraz obroży lub w szelkach, nie używamy kolczatek, obroży zaciskowych, półzaciskowych oraz smyczy automatycznych - ze względu na wygodę psa oraz bezpieczeństwo innych czworonogów.

3. Na zajęcia przychodzimy punktualnie. Przed szkoleniem pies powinien pójść na spokojny spacer ok. 15-20 minutowy, aby ochłonął po przybyciu w nowe miejsce.

4. W trakcie szkolenia uczestnicy zajęć stosują się do zaleceń instruktora. Wskazane jest zadawanie pytań na bieżąco, jeśli pojawiają się wątpliwości.

5. Uczestnik szkolenia zobowiązuje się wykonywać zadane ćwiczenia po zajęciach oraz przynosić na zajęcia pomoce/rekwizyty wskazane przez instruktora.

6. Za ewentualnie szkody wyrządzone przez psa na terenie Rio Grande oraz w innych miejscach w związku ze szkoleniem odpowiada jego opiekun.

7. Szkolenia odbywają się na ogrodzonym placu, jednak także na ogólnodostępnym terenie. Psianaberia nie gwarantuje zatem, że teren nie posiada zagrożeń chorobotwórczych, które mogą być groźne dla psów. Właściciel decyduje się na udział w szkoleniu na własną odpowiedzialność i rezygnuje z wnoszenia roszczeń w przypadku zachorowania lub nawet śmierci psa.

8. Na całym terenie Rio Grande oraz w innych miejscach prowadzenia zajęć, właściciel sprząta po swoim psie.

9. Na zajęcia może przychodzić kilka osób z psem (np. rodzina, dzieci), jednak ważne aby osoba ćwicząca znała wcześniejszy przebieg zajęć.

10. Szkolenie może zostać odwołane ze względu na brak wystarczającej ilości uczestników. Psianaberia zwraca uiszczoną opłatę w całości.

11. Pojedyncze zajęcia mogą zostać odwołane z przyczyn atmosferycznych lub losowych. W takiej sytuacji ustalimy inny termin zajęć do odpracowania, dogodny dla wszystkich uczestników.

12. Uczestnik zajęć wyraża zgodę na publikację wizerunku swojego i psa w związku z uczestnictwem w szkoleniu. Może także odstąpić od wyrażenia zgody (do ustalenia na pierwszym spotkaniu).

13. Opłata za kurs może zostać uregulowana przelewem, także na podstawie otrzymanej faktury (w terminie płatności w niej wskazanym) lub gotówką (najpóźniej na pierwszych zajęciach).