Zapraszam do śledzenia psianaberiowego profilu na Facebook


Zapraszam do kontaktu w celu umówienia spotkań indywidualnych, jeśli Twój pies nie jest gotowy na współpracę w towarzystwie innych psów - telefonicznie, mailowo, przez wiadomość na fb lub ig.

Plan na jesień-zimę 2023/2024:


DOGawędki - o psach przy kawie z Psianaberią! (spotkania teoretyczne z dyskusją i ilustracją filmową)

To cykl czterech spotkań, które mają na celu rozwijanie świadomości i umiejętności funkcjonowania z naszymi psami w przestrzeni publicznej i w domu. Oprócz tego, że przedstawię fakty, obejrzymy filmy ilustrujące zachowania, będzie to także czas na to, aby podyskutować, wymienić poglądy, dobre praktyki - bo zazwyczaj tego czasu brakuje podczas codziennych aktywności z naszymi psami.


Zarys tematyczny:
11.11.2023 - potrzeby psa, komunikacja spacerowa, mity i co z tą teorią dominacji - czy pies może na kanapę, dlaczego chce przechodzić pierwszy przez drzwi na spacer itp.
02.12.2023 - oczekiwania psa vs. człowieka we wspólnym życiu, rasy i typy psów - dlaczego się nie dogadujemy?, drogi do porozumienia z psem - rozumienie komunikacji ciąg dalszy, zabawa i trening
06.01.2024 - narzędzia i akcesoria w życiu z psem - szelki, czy obroża, które psy muszą nosić ubranka, kolczatkę, czy kaganiec, drogi do porozumienia z psem - rozumienie komunikacji ciąg dalszy,
20.01.2024 - pies i dziecko, pies i inne psy, pies w domu z kotem, pies i goście, pies w psim hotelu lub na wakacjach, drogi do porozumienia z psem - rozumienie komunikacji ciąg dalszy.


A to wszystko w przyjaznej i przytulnej atmosferze Cafe Rio w Krosinku k. Mosiny.  Spotkania prowadzę ja, czyli Magda Stypińska-Cholewa, behawiorystka COAPE, instruktorka szkolenia psów, właścicielka szkoły Psianaberia z Mosiny, dla opiekunów i ich psów. Największą uwagę w spotkaniach z ludźmi i psami przywiązuję do relacji, która ich łączy.

Informacje organizacyjne:

- każde spotkanie trwa 3 godziny, w tym ok. 1,5 godziny wykładu + dyskusja
- w cenie biletu zawarty jest ciepły napój (kawa, herbata) + coś słodkiego
- można wykupić udział we wszystkich czterech spotkaniach lub pojedynczym

Cena: pojedyncze spotkanie 100 zł, pakiet czterech spotkań 360 zł.
Ilość miejsc jest ograniczona, a spotkania są bez udziału psów.
Zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/ckEGBs41MT7bJcrNA


Co powiedziały psy? Analiza psiej komunikacji

Zapraszam na spotkania teoretyczne, na których przeanalizujemy i spróbujemy zrozumieć co nam i sobie komunikują psy. Tym razem spotkania z komunikacją rozplanowałam w czterech trzygodzinnych blokach, podczas których omówimy filmy z naszych spotkań socjalizacyjnych. Będziemy analizować zachowania, emocje na podstawie konkretnych sytuacji, w których uczestniczyli opiekunowie z psami w ramach psianaberiowych zajęć socjalizacyjnych. Dodatkowo przeanalizujemy "drogę" emocji, zachowań, strategii radzenia sobie z emocjami psów i ludzi, którzy regularnie uczestniczyli w zajęciach. Zatem poznacie konkretne historie.
Seminarium ukierunkowane jest na uważność i dostrzeganie emocji i samopoczucia psów oraz rozwijanie umiejętności rozumienia psiej komunikacji. Celem jest zapewnienie komfortu podczas sytuacji, z którymi opiekunowie mogą spotkać się w
codziennym życiu oraz rozwijanie strategii radzenia sobie z emocjami w takich sytuacjach przez psy przy wsparciu opiekuna. Jeśli jeszcze nie uczestniczyliście, a planujecie udział w zajęciach praktycznych, tym bardziej zapraszam do analizy i teorii - na pewno poczujecie się pewniej.

To spotkanie bez udziału psów.

Seminarium prowadzę ja, czyli Magda Stypińska-Cholewa, behawiorysta COAPE, instruktor szkolenia psów, właścicielka szkoły dla opiekunów psów Psianaberia z Mosiny. Największą uwagę w spotkaniach z ludźmi i psami przywiązuję do relacji, która ich łączy. Psią komunikacją interesuję się odkąd żyję z psami, jednak nauka z tego zakresu pochłonęła mnie szczególnie odkąd jest ze mną Norton. To on powoduje, że rozwijam umiejętności rozumienia, obserwacji i reakcji. Norton, a także Leon, pomagają czasem psom w lepszym radzeniu sobie z emocjami i zrozumieniu komunikatów. Do wielu przemyśleń i wniosków skłaniają mnie Alexa Capra, Michele Minunno, Marina Garfagnoli i team Talking Dogs. Dzięki nim przywiązuję ogromną wagę do odczytywania komunikatów, które psy przekazują ludziom i innym psom. Najwięcej zadowolenia przynosi mi sprawianie, aby porozumienie i zaufanie w psio-ludzkiej rodzinie było coraz głębsze. A pomaganie ludziom w rozwijaniu współpracy i rozwiązywaniu problemów w życiu z psami stanowi dla mnie ogromną satysfakcję.

Więcej informacji o mnie, o tym gdzie się uczę:
http://www.psianaberia.pl/wwwpsianaberiaplo-mnie

Cena: cykl 4 spotkań 550 zł (dla uczestników spotkań socjalizacyjnych 500 zł), pojedyncze spotkanie 150 zł (dla uczestników spotkań socjalizacyjnych 130 zł). Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy za pomocą formularza: https://forms.gle/f9MFPADTowbzvJiw7

Psie przedszkole (dla psów w wieku od 2 do 5 m-ca życia) - w okresie zimowym umawiamy się indywidualnie 

Cena 600 zł. Zaczynamy od spotkań indywidualnych. Zapraszam do kontaktu przez messenger, e-mail lub telefonicznie.


Tropienie dla początkujących

  • wiosna 2024, wstęp do zabawy i treningów z tropieniem ludzi

Cena 150 zł (120 zł dla uczestników innych zajęć w Psianaberii).


Spotkania socjalizacyjne dla psów w Mosinie - wiosna 2024, wcześniej na podstawie indywidualnych zgłoszeń.

Jeśli masz pytania, zadzwoń


W celu zapisania się na szkolenie wyślij wiadomość email podając swoje dane (w tym numer telefonu), podstawowe informacje nt. psa (wiek, rasa, dotychczasowe szkolenia) oraz informację które szkolenie Cię interesuje. W odpowiedzi wyślę do Ciebie formularz z kilkoma pytaniami szczegółowymi. Przed zapisaniem się na zajęcia zapoznaj się z regulaminem zamieszczonym poniżej.


Regulamin udziału w zajęciach szkoleniowych w Psianaberii1. Na szkolenie należy zabrać aktualną książeczką zdrowia psa z potwierdzeniem wykonania niezbędnych szczepień oraz odrobaczenia.

2. Psy na zajęcia przyprowadzamy na smyczy oraz obroży lub w szelkach, nie używamy kolczatek, obroży zaciskowych, półzaciskowych oraz smyczy automatycznych - ze względu na wygodę psa oraz bezpieczeństwo innych czworonogów.

3. Na zajęcia przychodzimy punktualnie. Przed szkoleniem pies powinien pójść na spokojny spacer ok. 15-20 minutowy, aby ochłonął po przybyciu w nowe miejsce.

4. W trakcie szkolenia uczestnicy zajęć stosują się do zaleceń instruktora. Wskazane jest zadawanie pytań na bieżąco, jeśli pojawiają się wątpliwości.

5. Uczestnik szkolenia zobowiązuje się wykonywać zadane ćwiczenia po zajęciach oraz przynosić na zajęcia pomoce/rekwizyty wskazane przez instruktora.

6. Za ewentualnie szkody wyrządzone przez psa na terenie Rio Grande oraz w innych miejscach w związku ze szkoleniem odpowiada jego opiekun.

7. Szkolenia odbywają się na ogrodzonym placu, jednak także na ogólnodostępnym terenie. Psianaberia nie gwarantuje zatem, że teren nie posiada zagrożeń chorobotwórczych, które mogą być groźne dla psów. Właściciel decyduje się na udział w szkoleniu na własną odpowiedzialność i rezygnuje z wnoszenia roszczeń w przypadku zachorowania lub nawet śmierci psa.

8. Na całym terenie Rio Grande oraz w innych miejscach prowadzenia zajęć, właściciel sprząta po swoim psie.

9. Na zajęcia może przychodzić kilka osób z psem (np. rodzina, dzieci), jednak ważne aby osoba ćwicząca znała wcześniejszy przebieg zajęć.

10. Szkolenie może zostać odwołane ze względu na brak wystarczającej ilości uczestników. Psianaberia zwraca uiszczoną opłatę w całości.

11. Pojedyncze zajęcia mogą zostać odwołane z przyczyn atmosferycznych lub losowych. W takiej sytuacji ustalimy inny termin zajęć do odpracowania, dogodny dla wszystkich uczestników.

12. Uczestnik zajęć wyraża zgodę na publikację wizerunku swojego i psa w związku z uczestnictwem w szkoleniu. Może także odstąpić od wyrażenia zgody (do ustalenia na pierwszym spotkaniu).

13. Opłata za kurs może zostać uregulowana przelewem, także na podstawie otrzymanej faktury (w terminie płatności w niej wskazanym) lub gotówką (najpóźniej na pierwszych zajęciach).