Zawody rally-o w Gdyni 21.04.2018

Zawody w Gdyni Rally Obedience Polska okazały się bardzo udane dla Filipa z Brunem i Asi z Gziką! Teren zawodów był bardzo przyjazny, jednak rozproszenia zapewniał mistrzowskie ;) A Gzika oparła się nawet innemu psu, który zawitał samowolnie z sąsiedniego ringu! I Filip, i Asia mieli okazję przetestować współpracę ze swoimi psami - owocem są świetne wyniki: Filip i Bruno wychodzili 205 punktów i 3 miejsce w kategorii Junior1, a Asia z Gziką z 203 punktami zajęła 1 miejsce w klasie 1 wśród 35 startujących par! Emocje były niesamowite, jednak regularne ćwiczenia na treningach przyniosły efekty! A spotkania z nimi to dla mnie ogromna przyjemność.Seminarium mantrailing z Roksaną Moską 23-25.03.2018 


Kolejne przygody z tropieniem za nami. Tym razem psy używały nosów nie tylko w lesie, ale także na łąkach i w mieście. Warsztaty mantrailingowe z Roksaną Moską odbyły się w Psianaberii kolejny raz. Jak zwykle w doskonałej atmosferze, rozwijaliśmy swoje umiejętności podążania za psim nosem. Psy jak i my mieliśmy świetną zabawę. A dalsze przygody tropieniowe realizujemy na naszych psianaberiowych regularnych treningach :)  


Seminarium mantrailing z Roksaną Moską 10-12.11.2017

To był weekend zachwycania się fenomenem psich nosów. Mantrailing z Roksaną Moską po raz drugi w Psianaberii - było zabawnie, wzruszająco i ciepło, pomimo listopadowego chłodu :) Psy wyruszały na poszukiwania zaginionego jedzenia, które zabrał za każdym razem jakiś człowiek ;) Dziękuję wszystkim za moc pozytywnych emocji, zaangażowanie, współpracę i sprawianie radości psom! Roksana jak zwykle włożyła całe serce w treningi, z otwartością i elastycznością. Jednak podejście, by sprawiać frajdę psom łączy. Do zobaczenia na tropach, a z Roksaną widzimy się w kwietniu w Psianaberii! Zapraszam tutaj do obejrzenia fotorelacji z odnalezień :).


Zawody rally-o w Poznaniu 14.10.2017

Poznańskie zawody rally-o za nami. Nadal się uśmiecham :) Było dużo dobrej energii! I wiele wzruszeń, bo startowały drużyny, z którymi spotykaliśmy się na regularnych treningach. I każda przyjechała ze swoimi celami. I wszyscy je osiągnęli, choć każda para miała inny wynik! Dziękuję za ten dzień, to dla mnie ogromny zastrzyk energii - widzieć Wasze zwycięstwa :)

prev next

Ognisko na powitanie jesieni 30.09.2017

Przywitaliśmy jesień przy ognisku, pogoda dopisała! Cieszę się, że pogadaliśmy, poznaliśmy się bliżej i pośmialiśmy, z tematem psów w tle oczywiście :) Smak kiełbasy z ogniska - niezapomniany, no i chleb z pysznym smalcem i ogórami! Dziękuję wszystkim za świetne towarzystwo, a Western City Rio Grande za goszczenie nas i przygotowanie ogniskowych rarytasów :) Myślę, że powtórzymy imprezkę, tym razem ciepło witając wiosnę lub lato :) 


Zawody rally-o w Łodzi 1.07.2017

Kolejny udział w zawodach rally-o za nami, ponownie bardzo udany :) W efekcie następny start z Nortem już w wyższej klasie - 2. Z Gają ponownie sprawdzałyśmy czy wygramy z czasem - jednak czas wygrał, ale Gaja i tak szczęśliwa po wszystkim z radością bawiła się piłką :) Sędziowanie bardzo prozespołowe i z uśmiechem. Psy wzięliśmy nie mając pewności czy wystartujemy, no bo pogoda (jakby było za gorąco to start wykluczony, jakby padało, to też - takie tam moje, wiadomo ;) ), bo ważne było dla mnie samopoczucie Norta (ale było akurat pozytywne i z energią). A rally-o uwielbiam, właśnie za dostępność i przede wszystkim za możliwość realizowania własnych celów, w swoim tempie ;) A zawody w Poznaniu już 14.10.2017!


Seminarium mantrailing z Roksaną Moską 17-19.03.2017

Za nami bardzo intensywny weekend. Tym razem Psianaberię odwiedziła Roksana Moska  aby poprowadzić seminarium z mantrailingu. Każdy z uczestników przemyślał cele swojego teamu, dzięki czemu psy szukały ludzi z zaangażowaniem i wzrastającą motywacją. Bardzo dziękuję za tak ciepłe (pomimo chochlików pogodowych) spotkanie. Roksanie, która energię czerpie chyba z Księżyca, za jej ogromne zaangażowanie i indywidualne podejście! A uczestnikom za uśmiech, współpracę i życzliwe spotkania. Wachlujące ogony na śladach cieszyły oczy :-)


Seminarium Nosework Polska 18-19.02.2017

Kolejne spotkanie z Nosework Polska już niestety za nami. Ponownie gościło nas Western City Rio Grande Krosinko z przepięknym otoczeniem i pysznym jedzeniem. Tym razem Psianaberia gościła Monikę Kowalską, która z entuzjazmem wprowadzała psy, a przede wszystkim ich właścicieli w tajniki wyszukiwania zapachów. o nie były zwykłe 3 dni - w piątek Psianaberia towarzyszyła Monice w spotkaniu w Schronisku dla Zwierząt w Skałowie, dla wolontariuszy. W sobotę od rana egzaminy i zawody Nosework Polska - naprawdę emocje sięgały zenitu! A sobota i niedziela to seminarium - z fantastycznymi ludźmi, poczuciem humoru, zaangażowaniem, no i psami, które chciały pracować i dobrze się bawić! ;-)ardzo dziękuję za te spotkania, moje akumulatory na jakiś czas naładowane ;-) A więcej zdjęć tutaj.


Seminarium "Terapia agresji przez komunikację" z Michele Minunno 28-29.01.2017

Ostatni weekend był bardzo energetyczny! Ludzka część Psianaberii uczestniczyła w seminarium "Terapia agresji przez komunikację" prowadzonym przez fantastycznego człowieka - Michele Minunno. Wydarzenie zorganizowała Psia Wachta - Centrum Edukacji Kynologicznej. To były niesamowite dwa dni, Michele z ogromnym zaangażowaniem przekazywał swoje doświadczenie w pracy z psami. Po raz kolejny poznałam człowieka, który udowadnia, że da się! Przede wszystkim traktować z szacunkiem psy i odpowiadać na wysyłane komunikaty, prowadzić rozmowę oraz nawiązać relację z psami, zazwyczaj nierozumianymi przez ludzi. Jestem wdzięczna i organizatorom, i Michele za bardzo duży zastrzyk energii! Jeszcze mocniej wierzę, że zaufanie to podstawa komunikacji.


Seminarium Nosework Polska 06-07.01.2017

Drugie seminarium Nosework Polska za nami. Dużo wiedzy, pracy i świetnej zabawy oraz kolejne wyzwania. Agnieszka Janarek - jak zwykle - perfekcyjnie przygotowana merytorycznie odpowiadała na pytania i z zaangażowaniem przekazywała instrukcje. Uczestnicy stworzyli przyjazną atmosferę i owocnie ćwiczyli :-) Psy były rewelacyjne, a największy uśmiech u mnie powodowała ich frajda i merdające ogony! Temu wszystkiemu sprzyja także klimat naszego miejsca - tym razem restauracja Western City Rio Grande. Ogromne gratulacje - Sylwia Trambacz-Oleszak z Chilą zdały egzamin NW pre-D ze wszystkich zapachów! Kolejne egzaminy, a także zawody w Mosinie już w lutym! Fotorelacja z seminarium tutaj.


Seminarium Nosework Polska 26-27.11.2016

W ostatni weekend listopada uczyliśmy się wykorzystywać psie nosy do wykrywania zapachów. Psy pracowały z dużą motywacją, a właściciele uczyli się jak angażować psi nos do wspólnej zabawy. Seminarium prowadziła Agnieszka Janarek, założycielka i prezes Stowarzyszenia Nosework Polska. Dziękowałam szczególnie za profesjonalne przygotowanie oraz pełne zaangażowanie. To co ważne, to stworzona przez uczestników przyjazna atmosfera wraz ze skupieniem na zadaniach. Gratulacje dla Magdaleny Zatorskiej i Montiego - za zdany egzamin NWpre-D z cynamonu! Nosework wraz z Nosework Polska zagości na stałe w kalendarzu warsztatów Psianaberii. Kolejne spotkanie już w styczniu 2017. Zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej autorstwa Natalii Jarmuszkiewicz.


Miłe słowa od zadowolonych właścicieli Tardis

Ogromnie miło czytać pozytywne opinie, bo takie głosy powodują jeszcze większe "chcenie się". Polecam śledzenie losów życia z rozwojowym szczeniakiem i kociakiem http://who.mandhor.com/psiedszkolak/ Dziękuję za miłe słowa i do zobaczenia!


Zawody rally-o w Poznaniu 01.10.2016

Pierwsze zawody rally-o w Poznaniu za nami! Była świetna atmosfera, przyjazna sędzina i dopisała pogoda. Debiut Gaji udany - przeszłyśmy cały rajd, choć poza limitem czasu :) Zachęcam do poznania rally-o, ćwiczeń i startów - szczególnie ze względu na możliwość postawienia sobie swoich własnych celów i to niekoniecznie tych punktowych. Więcej zdjęć tutaj.


Rodzinny miniDOGtrekking 24.09.2016


Klasy komunikacji 03-04.09.2016

W ubiegły weekend uczestniczyliśmy z Nortonem w klasach komunikacji organizowanych przez Talking Dogs. Celem tych spotkań jest danie szansy psom na rozwój umiejętności komunikowania się między sobą, a także rozwijania kompetencji opanowywania emocji podczas kontaktów z innymi psami i ludźmi. Dla mnie były to dwa dni pełne nowych spostrzeżeń, ale także utwierdzania się w w swoich przemyśleniach na temat emocji u psów i związanych z nimi zachowań. Dla Nortona niewątpliwie był to czas momentami trudnych spotkań z psami, jednak również podnoszenia pewności siebie. Sądzę, że bardzo wiele się nauczyliśmy, szczególnie jak dalej rozwijać naszą relację i jeszcze bardziej sobie ufać. Za to bardzo dziękuję innym uczestnikom oraz gospodarzom - Paulinie i Wojtkowi. A najważniejsze dla mnie było potwierdzenie jak zgranym teamem jesteśmy z Nortonem i jak dobrze się rozumiemy. Na pewno polecamy wizytę na warsztatach, pewnie wrócimy niebawem :-) Obok skrót filmowy autorstwa Talking Dogs.