Trenerzy

Magda Stypińska-Cholewa - jestem instruktorką szkolenia psów, behawiorystką Centre of Applied Pet Ethology (COAPE), a także sędzią Stowarzyszenia Rally Obedience działającego w Polsce. Powołałam do życia, nadal tworzę i rozwijam Psianaberię!

Psy zawsze były ważne w moim życiu, najpierw byłam po prostu ich właścicielem. Stały się w końcu inspiracją do zgłębiania metod szkoleniowych i pogłębiania relacji we wspólnym życiu. Systematycznie zatem pochłaniałam wiedzę na temat psiej psychiki, początkowo we własnym zakresie, z książek, publikacji, no i.... wpadłam!

Teraz z entuzjazmem poszukuję i wdrażam nowe rozwiązania, na podstawie doświadczenia oraz wiedzy, którą na bieżąco uaktualniam. Szkolenie psów to wyzwania, ponieważ każda psio-ludzka historia jest inna. Uwielbiam je podejmować, a pomaganie ludziom w rozwijaniu współpracy i rozwiązywaniu problemów w życiu z psami stanowi dla mnie ogromną satysfakcję. Największą wagę w pracy przywiązuję do relacji, która łączy psa i jego człowieka. Dla mnie podstawą w życiu człowieka z psem jest wzajemne zaufanie

Obecnie towarzyszą mi dwa psy - Norton, 10-letni wyżeł niemiecki krótkowłosy i Leon, 2-letni basset bleu de gascogne. Do niedawna była z nami także moja najlepsza przyjaciółka, Gaja (13-letnia yorkshire terrier), która pozostała w moim sercu, choć nie ma jej już z nami. Dzięki nim cały czas uczę się coraz więcej. A że codzienność z psem to także radość i świetna zabawa, to obecnie bardzo cieszymy sie tropieniem użytkowym i aportowaniem!

W Psianaberii prowadzę psie przedszkole, zajęcia dla starszych psów, spotkania socjalizacyjne, konsultacje behawioralne, rally-o, tropienie, zajęcia z aportowania.

Katarzyna Aranowska-Guzek - jestem instruktorką, sędzią Polskiej Ligi Nosework, szkolę w Psianaberii w Mosinie i Chilalandzie w Poznaniu.
Ukończyłam liczne seminaria, kursy i wykłady prowadzone mi.in. przez Magdalenę
Stypińską- Cholewę, Sylwię Trambacz-Oleszak, Paulę Gumińską, Roksanę Moskę, Joannę Stefańską, Alis Dobler, Tobiasa Ackermana, Cony Steidinger, Nicole Wenger. 

Psy towarzyszyły mi w życiu od najmłodszych lat, a w domu rodzinnym zawsze był psi opiekun, przyjaciel, towarzysz zabaw, czy też łowca kotów i tropiciel kaczek, wody oraz bagnisk. Dorosłe życie z psem to oprócz radości także odpowiedzialność i wyzwania zwłaszcza w dzisiejszym świecie, a także codzienna nauka słuchania psa i jego potrzeb. Moja sunia, Luna, nauczyła mnie zupełnie nowej strategii wyborów, budowania relacji i zaufania, a także magii psiego nosa. To dzięki niej zaczęłam i kontynuuję treningi tropienia użytkowego oraz nosework, czy trackingu. Zgłębiam także tajniki komunikacji między psami i z psami z inspiracji Magdy Stypińskiej-Cholewy, która jest moim mentorem i kopalnią wiedzy behawioralnej.


Prowadzenie szkoleń z nosework poprzez budowanie relacji psa z jego człowiekiem, a także sędziowanie zawodów, sprawia mi dużo radości i satysfakcji. Dzięki indywidualnemu podejściu do pracy z parą pies-człowiek, zwracam uwagę na współpracę, zadowolenie i dobrą zabawę, które będą pomocne także w codziennym życiu.

W Psianaberii prowadzę zajęcia nosework.

Ewa Chrust - jestem instruktorką szkolenia psów. W 2021 r. wraz z mężem przygarnęliśmy szczeniaka – Lucy – i to był moment, kiedy moje zainteresowanie psami, ich etogramem oraz komunikacją weszło na wyższy poziom, a wiedzy ciągle mi było mało. Postanowiłam więc kształcić się w tym kierunku.

Droga moja i Lucy od samego początku była związana z Magdą i Psianaberią. Na początku brałyśmy udział w zajęciach psiego przedszkola, później regularnie uczestniczyłyśmy w spotkaniach socjalizacyjnych, a teraz zgłębiamy świat tropienia użytkowego. To Magdzie w dużej mierze zawdzięczam to, że mogę dziś pracować z psami i ich ludźmi. Zaraziła mnie swoją pasją i zaangażowaniem w psio-ludzkie sprawy, a także wiele nauczyła i ciągle uczy. Inne osoby, z których wiedzy najczęściej czerpię, to Michele Minunno, Alexa Capra, Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków.

Dotychczas zajmowałam się edukacją językową, teraz chciałabym także edukować opiekunów psów. I choć z chęcią pokażę opiekunom, jak w pozytywny sposób nauczyć psa jakiegoś zachowania, to przede wszystkim chciałabym pomagać im zrozumieć swoje psy i pokazać, jak budować dobrą relację, która jest podstawą w życiu z psem.

Choć zawsze staram się jak najlepiej towarzyszyć opiekunom psów i przekazywać im moją wiedzę, to sama wiele się od nich uczę. A wiedzy nadal ciągle mi mało, dlatego nieustannie ją poszerzam, uczestnicząc w kursach, seminariach, webinarach, czytając książki i obserwując psią komunikację.

W Psianaberii prowadzę psie przedszkole i zajęcia dla starszych psów.